Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

ERASMUS+ w Szkole Podstawowe w Milejczycach

 

milejczyce

Po raz pierwszy 31 uczniów wraz z 4 nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Milejczycach w terminie 30.04. – 13.05.2023 odbyło dwutygodniową mobilność w ramach akredytacji programu Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Edukacja Szkolna. Nr projektu to 2022-1-PL01-KA121-SCH-000063728, jest on współfinansowany przez Unię Europejską. Budżet projektu to 57 515,00 EUR, a realizacja jego trwa do 30 sierpnia br. Przed mobilnością uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć przygotowawczych z zakresu: języka angielskiego, kultury Grecji z podstawami języka greckiego, zajęć psychologiczno-pedagogicznych, BHP wraz z elementami wprowadzenia do podróży zagranicznej, w łącznym wymiarze 25 godzin. Wykorzystywana metodologia podczas zajęć to symulacje i warsztaty językowe pozwalające na oswojenie się z używaniem języka obcego w życiu codziennym. Organizacją przyjmującą była KEK LIDIA w Katerini. Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami przygotował naszym uczniom zajęcia edukacyjne w ramach programu mobilności. Podczas realizacji mobilności uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy 16 i 15 osobową. W ramach programu rozwinęli kompetencje kluczowe: językowe, matematyczne, przyrodnicze, ekologiczne wraz z ochroną środowiska, cyfrowe, z zakresu ekspresji kulturalnej oraz osobiste, społeczne z zakresu uczenia się. Podczas pobytu był również czas na integrację, zajęcia sportowe oraz zwiedzanie Grecji. W ramach programu kulturowego uczestniczyli w wycieczce do pobliskich Thessalonik, Litochoro, odwiedzili Zamek Platamonas, Stare Panteleimonas, Meteory i wyspę Skiathos, popołudniami podczas zajęć w grupach, poznawali kulturę, historię, geografię i tradycje Grecji. Ostatniego dnia mobilności wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające zdobyte kompetencje i umiejętności w projekcie w wersji angielskiej.

W ramach projektu 5 nauczycieli wzięło również udział w kursach i szkoleniach kadry w terminie 03.07-14.07.2023 pt. „ CLIL: Zintegrowane nauczanie poprzez język angielski”. Organizacją partnerską była KARATZIOU-FERFELI KYRIKI O.E CENTER FOR VOCATIONAL TRAINING w Larisie. Uczestnicy projektu realizując zadania i uczestnicząc w zaplanowanych zajęciach mieli szansę na wymianę informacji i wiedzy ze specjalistami, porównanie metod pracy na przykładzie Polski i Grecji. Udoskonalili techniki pracy i wdrażanie innowacyjnych metod, zwiększyli świadomość posiadanych kompetencji oraz podnieśli motywację do ciągłego podwyższania kwalifikacji. Dzięki zajęciom zwiększyli świadomość i zrozumienie metodologii CLIL oraz poszerzyli wiedzę na temat kluczowych zasad opracowywania materiałów z wykorzystaniem różnych narzędzi wspierających uczenie się w ramach CLIL. Efektem mobilności edukacyjnej było również zdobycie wiedzy na temat kultury i organizacji pracy w krajach Unii Europejskiej. W czasie wolnym realizowany był program kulturowy podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać kulturę i historię Grecji.

 

 

mobilnosc 1

 

mobilnosc 2

 

mobilnosc 3

 

mobilnosc 4

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek 2022a