Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Program rekompensat za nieprzerwane utrzymywanie świń

    Program rekompensat, za nieprzerwane nieutrzymywanie świń, realizowany jest przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 2015 r.

 

    Przyczyna wprowdzenia programu było wejście w życie nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. z 2014 r., poz. 1539, z 2015 r., poz. 266, 470) (Art. 57g) oraz rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia "Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń" na lata 2015-2018" (Dz.U. z 2015 r., poz. 517 ze zm.).

 

    Zgodnie z ww. przepisami posiadacze świń utrzymywanych na terenie objętym programem bioasekuracji mają obowiązek dostosować swoje gospodarstwa do wymagań programu bioasekuracji. Posiadacze zwierząt, którzy nie podejmą decyzji o dostosowaniu swoich gospodarstw do wymogów określonych w programie, mają możliwość złożenia do Powiatowego Lekarza Weterynarii oświadczenia o niespełnianiu wymogów określonych w programie (otwórz). Na tej podstawie Powiatowy Lekarz Weterynarii wydaje decyzję nakazującą ubój przebywających w gospodarstwie świń, z jednoczesnym zakazem utrzymywania świń do zakończenia programu bioasekuracji, czyli do końca 2018 r.
Na dzień złożenia oświadczenia producent rolny musi posiadać świnie w swoim gospodarstwie.

 

    Otrzymanie decyzji Powiatowego Lekarza Weterynarii i jej wykonanie uprawnia posiadacza zwierząt do złożenia w terminie do 15 września 2017 r. wniosku o wypłatę rekompensat za nieprzerwane nieutrzymywanie świń w gospodarstwie (otwórz) wraz z załącznikami.

 

    O pomoc mogą ubiegać się wnioskodawcy z terenu województw:
1. podlaskiego, w powiatach:
- augustowskim w gminach: Sztabin i Bargłów Kościelny,
- białostockim w gminach: Michałowo, Zabłudów, Dobrzyniewo Duże, Choroszcz, Tykocin i Zawady,
- sokólskim w gminach: Korycin i Suchowola,
- hajnowskim w gminach: Białowieża, Czyże, Hajnówka z miastem Hajnówka, Narew, Narewka, Dubicze Cerkiewne, Kleszczele i Czeremcha,
- wysokomazowieckim w gminie Kobylin-Borzymy,
- zambrowskim w gminie Rutki,
- monieckim w gminach: Goniądz, Jaświły, Mońki, Trzcianne, Krypno, Knyszyn i Jasionówka,
- grajewskim w gminach: Rajgród, Grajewo, Szczuczyn, Wąsosz i Radziłów,
- bielskim w gminach: Orla, Bielsk podlaski, Boćki,
- siemiatyckim w gminach: Milejczyce, Nurzec-Stacja, Mielnik, Siemiatycze z miastem Siemiatycze, Drohiczyn i Dziadkowice,
- kolneńskim w gminach: Grabowo i Stawiski,
- łomżyńskim w gminach: Przytuły, Jedwabne i Wizna.

 

    Posiadaczom zwierząt, którzy nie dostosują gospodarstwa do wymagań określonych w programie bioasekuracji oraz nie złożą do Powiatowego Lekarza Weterynarii oświadczenia, że gospodarstwo nie spełni wymagań określonych w programie, Powiatowy Lekarz Weterynarii, po przeprowadzeniu kontroli w gospodarstwie, wyda również decyzję nakazującą zabicie świń utrzymywanych w gospodarstwie, lub poddanie ich ubojowi oraz zakazującą wprowadzania do gospodarstwa i utrzymywania w nim zwierząt z gatunków wrażliwych przez okres obowiązywania programu, tj. do 31 grudnia 2018 r. W takim przypadku posiadaczom nie będzie przysługiwała ww. rekompensata za nieprzerwane nieutrzymywanie świń w gospodarstwie, natomiast będą mogli uzyskać odszkodowanie za poddane ubojowi zwierzęta.

 

 

rekompensaty bior 02

 

reompensaty bio 03

 

 

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01