Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w terminie 18 - 20 czerwca 2026 r. na części obszaru województwa podlaskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepień ochronnych dzikich lisów przeciwko wściekliźnie.
Akcja obejmie tereny położone w powiatach: augustowskim, białostockim, bielskim, hajnowskim, monieckim, sejneńskim, siemiatyckim, sokólskim, suwalskim oraz wysokomazowieckim.
Działania są związane ze stwierdzeniem ogniska wścieklizny na terenie miasta Białystok. Akcja szczepień będzie realizowana metodą zrzutów szczepionki z samolotów i śmigłowców oraz poprzez ręczne wykładanie preparatu w wyznaczonych miejscach, zgodnie z załączonymi mapami.
Szczepienia będą prowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 marca 2026 r. w sprawie warunków i sposobu przeprowadzania ochronnych szczepień dzikich lisów przeciwko wściekliźnie (Dz.U. 2026 poz. 341).

















