Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Wymagania dotyczące uboju świń w celu pozyskania mięsa na użytek własny

     Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny w Siemiatyczach opublikował wymagania dotyczące uboju świń w celu pozyskania mięsa na użytek własny.

Hodowca zobowiązany jest zgłosić zamiar uboju świni do właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii na co najmniej 24 godziny przed planowanym ubojem.

Zgłoszenie musi zawierać następujące dane:

- imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz adres posiadacza świń poddawanych ubojowi,
l- iczbę świń poddawanych ubojowi,
- numer identyfikacyjny świni (kolczyk lub tatuaż),
- miejsce i termin uboju,
- imię i nazwisko oraz adres osoby uprawnionej do przeprowadzenia uboju,
- numer telefonu informującego,
- w przypadku, gdy gospodarstwo znajduje się na obszarze zagrożenia (tzw. obszar niebieski) lub na obszarze objętym ograniczeniami (tzw. obszar czerwony) lub na obszarze ochronnym (tzw. obszar żółty), dodatkowo hodowca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, że świnie były utrzymywane w gospodarstwie co najmniej przez 30 dni przed ubojem.

W przypadku gdy gospodarstwo nie znajduje się na obszarze objętym ww. restrykcjami w związku z wystąpieniem ASF (t.j. poza obszarem zagrożenia, objętym ograniczeniami i ochronnym), obowiązkowe jest przeprowadzenie badania mięsa jedynie w kierunku włośni. Przeprowadzenie pełnego badania przedubojowego i poubojowego w takim przypadku możliwe jest na życzenie hodowcy.

W przypadku gdy gospodarstwo położone jest na ww. obszarach objętych restrykcjami w związku z wystąpieniem ASF obowiązkowe jest przeprowadzenie badania przedubojowego i poubojowego włącznie z badaniem mięsa w kierunku włośni.

Badanie zwierząt i mięsa jest badaniem urzędowym. Powiatowy lekarz weterynarii wskaże imię i nazwisko urzędowego lekarza weterynarii, który upoważniony jest do przeprowadzenia tego badania.

Koszty badania ponosi hodowca.

W przypadku gdy gospodarstwo znajduje się na obszarze zagrożenia (tzw. obszar niebieski), obowiązkowe jest pobranie próbki do badania w kierunku ASF. Jeśli gospodarstwo położone jest na obszarze objętym ograniczeniami (tzw. obszar czerwony) lub obszarze ochronnym (tzw. obszar żółty) o konieczności pobrania próbki decyduje urzędowy lekarz weterynarii. Pobieranie próbek oraz ich badanie organizuje właściwy miejscowo powiatowy lekarz weterynarii.

 

Więcej o zasadach uboju tutaj.

 

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01