Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

ERASMUS+ w Szkole Podstawowe w Milejczycach

szkola podstawowa plakat

W terminie 07.04. – 20.04.2024 roku dwudziestu pięciu uczniów oraz czterech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Milejczycach odbyło dwutygodniową mobilność w ramach akredytacji programu Erasmus +, Akcja 1, Mobilność Edukacyjna, sektor Edukacja Szkolna. Nr projektu to 2023-1-PL01-KA121-SCH-000139563. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską. Przyznane dofinansowanie wyniosło 60 480,00 EUR. Realizacja projektu trwa do 31 sierpnia 2024 roku. Przed mobilnością uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć przygotowawczych: kulturowych, psychologiczno-pedagogicznych, językowych. Wykorzystywana metodologia podczas zajęć to symulacje i warsztaty językowe pozwalające na oswojenie się z używaniem języka angielskiego w życiu codziennym. Organizacją przyjmującą była PRIMARY SCHOOL OF SVORONOS w Grecji. Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami przygotował naszym uczniom zajęcia edukacyjne podczas których towarzyszyli greccy rówieśnicy. W ramach programu uczestnicy rozwinęli kompetencje językowe, kulturowe, cyfrowe, ekologiczne. Realizując zajęcia z wiedzy o społeczeństwie kształtowali swoją świadomość kulturową i społeczną w kontekście Unii Europejskiej. Podczas zajęć w grupach porównywali kulturę, historię, geografię i tradycje Polski i Grecji, uczyli się otwartości na świat. W ramach realizacji programu kulturowego odwiedzili Litochoro, Zamek Platamonas, Stary Panteleimon i wyspę Skiathos. Był również czas na zajęcia sportowe i zdrowotne. Ostatniego dnia mobilności wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające zdobyte kompetencje i umiejętności w projekcie w wersji angielskiej. Po zakończeniu mobilności uczniowie zaprezentowali w szkole materiały z wyjazdu i podzielili się wrażeniami z pozostałymi uczniami, nauczycielami i rodzicami.

W ramach projektu 5 nauczycieli wzięło również udział w kursach i szkoleniach kadry w terminie 24.06.2024-05.07.2024 zatytułowanych: „Kursy i szkolenia z języka angielskiego A2/B1 dla kadry pedagogicznej szkół podstawowych”. Organizacją przyjmującą była EUROPEAN MOBILITY CENTER SRL w Cattolica. Uczestnicy projektu, realizując zadania i uczestnicząc w zaplanowanych zajęciach, mieli szansę na zdobycie doświadczenia w stosowaniu metody Content and Language Integrated Learning w edukacji szkolnej za pomocą narzędzi ICT i cyfrowych, wymianę informacji i wiedzy ze specjalistami oraz porównanie metod pracy. Dzięki zajęciom udoskonalili swoje kompetencje językowe oraz zwiększyli motywację do ciągłego podwyższania kwalifikacji. Efektem mobilności edukacyjnej było również zdobycie wiedzy na temat kultury i organizacji pracy w krajach Unii Europejskiej. W czasie wolnym realizowany był program kulturowy podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać kulturę i historię Włoch.

1

2

3

4

5

6

7

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01