Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Wakacje z wojskiem

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”.

 

Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. 6000 zł za każdy pełny miesiąc.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej a także unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe.

W trakcie szkolenia realizowane jest strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd.  Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim –  jako żołnierz aktywnej rezerwy albo terytorials w WOT lub żołnierz zawodowy, czy też podchorąży akademii wojskowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju, w tym w województwie podlaskim: 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku, 14 Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach, 18 Pułk Logistyczny w Łomży. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

Zaplanowaliśmy 3 turnusy - po 27 dni każdy:

·         10.06-6.07,

·         15.07-10.08,

·         19.08-14.09;

 

Projekt jest jednym z trzech projektów w serii „…z wojskiem”. Oprócz niego trwają jeszcze:

- „Edukacja z wojskiem”, w którym nasi żołnierze szkolą z obszaru bezpieczeństwa dzieci i młodzież,

- 5-ta edycja „Trenuj z wojskiem”, gdzie co sobotę, do połowy lipca, zapraszamy wszystkich chętnych do jednostek wojskowych na szkolenie wojskowe.

 

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum.

Wystarczy wejść na  Wakacje z wojskiem - WCR Bielsk Podlaski, aby znaleźć więcej informacji lub portal: https://www.zostanzolnierzem.pl/, aby bezpośrednio zapisać się.

Zadzwonić do: WCR Bielsk Podlaski tel. 261 398 072, 261 398 065 lub na ogólną infolinię 800 180 110.

Przyjść do naszej siedziby: Bielsk Podlaski ul. Dubiażyńska 2.

Zgłosić się do każdego Mobilnego Punktu Rekrutacyjnego wystawianego przez nas na wielu uroczystościach oraz imprezach masowych.

 

Plakat 1 Wakacje W wojskiem

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01