Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OSP Milejczyce

osp logo 01

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

„Realizujemy ścieżkę edukacyjną podczas wyjazdów zagranicznych”

Uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Milejczycach w terminie 19.09. – 30.09.2022 odbyli dwutygodniową mobilność w ramach przedsięwzięcia pt. „Realizujemy ścieżkę edukacyjną podczas wyjazdów zagranicznych” o nr 2021-1-PMU-4392 realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Budżet projektu to 164 414,00 zł, a realizacja projektu trwa do 8 listopada br.


Instytucją przyjmującą była KEK LYDIA, szkoła mająca siedzibę w miejscowości Katerini w regionie Pieria północnej Grecji, u stóp góry Olimp, oferująca programy nauczania w ramach greckiego systemu edukacji. Dyrektor szkoły Dionisis Hatzihidiroglou wraz z nauczycielami przygotowali naszym uczniom zajęcia edukacyjne w ramach programu mobilności. Byliśmy w centrum edukacyjnym, w którym mieliśmy okazję uczyć się języka greckiego.


Przed mobilnością uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć przygotowawczych z zakresu języka angielskiego, kultury i historii Grecji oraz zajęć psychologiczno – pedagogicznych. Wykorzystywana metodologia podczas zajęć to symulacje i warsztaty językowe pozwalające na oswojenie się z używaniem języka obcego w życiu codziennym.


Podczas mobilności uczniowie rozwinęli kompetencje kluczowe: cyfrowe, językowe, z zakresu ekspresji kulturalnej oraz osobiste, społeczne z zakresu uczenia się.


Celem szczegółowym, który pragnęliśmy osiągnąć było, aby nasi nauczyciele zaangażowani do pracy przy projekcie, podnieśli jakość prowadzonych przez siebie zajęć, poprawili znajomość języków obcych. Projekt wpłynął na zwiększenie aktywności naszej kadry w obszarze realizacji programów mobilnościowych. Nauczyciele dokształcili się poprzez udział w przygotowaniach uczestników w kraju oraz w trakcie odbywania mobilności w Grecji.


Celami szczegółowymi odbywającej się mobilności był również:
- rozwój kompetencji społecznych i interpersonalnych uczestników,
- poznanie nowej kultury europejskiej oraz podwyższenie świadomości bycia Europejczykiem,
- wykształcenie kompetencji i umiejętności w zakresie uczenia się i wykorzystywania informacji,
- wyrównanie szans wśród uczestników z mniejszymi szansami.


Podczas mobilności był również czas na integrację, zajęcia sportowe: rozgrywki w piłkę siatkową i nożną, pływanie w morzu i w basenie oraz zwiedzanie Grecji.
W ramach programu kulturowego odbyła się wycieczka na Meteory. Podziwialiśmy niezwykłe formacje skalne, połączenie cudu natury i arcydzieła architektury, które zostało uhonorowane miejscem na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na szczytach zwiedzaliśmy klasztory (monastyry). Byliśmy w pracowni ikon, gdzie przedstawiono nam sposób ich tworzenia. Odbyliśmy niezapomniany rejs statkiem na wyspę Skiathos. Poznawaliśmy przyrodę Parku Narodowego Góry Olimp przechodząc wąwozem rzeki Enipeas. Zwiedzaliśmy historyczny Zamek w Platamonas i odwiedziliśmy miasteczko Litochoro. Poznaliśmy historyczne zakątki miasta Saloniki. Popołudniami zgłębialiśmy kulturę, historię i tradycje Grecji.


Ostatniego dnia mobilności wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, potwierdzające zdobyte kompetencje i umiejętności w projekcie w wersji angielskiej.

 

 

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek 2022