Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OSP Milejczyce

osp logo 01

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Z nową ofertą powraca Wojskowe Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach!

 To będzie już 9 posiedzenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach.

 

wcr 2022 02 2

 

W dniach 22-23.09.2022 r. kolejny raz ochotnicy przejdą pełne postępowanie rekrutacyjne na które składają się rozmowy kwalifikacyjne, badania lekarskie i psychologiczne i jeżeli wyniki będą pozytywne otrzymają decyzje o powołaniu do wybranej przez siebie formy służby wojskowej
w preferowanych przez siebie terminach. Co się zmieniło? Po pierwsze oferta jest nowa i zdecydowanie korzystniejsza (szczegóły w dalszej części komunikatu). Po drugie tym razem na spotkania w WCR zapraszamy bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Po trzecie, WCR będzie poprzedzone organizację Mobilnych Punktów Rekrutacyjnych w UM, UG, Starostwie i PUP na terenie powiatu siemiatyckiego.

 

NOWA OFERTA!
Nowością jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, która jest podzielona na dwa etapy - podstawowy trwający do 28 dni i specjalistyczny do 11 miesięcy. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, pierwszeństwo
w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, a czas odbywania dobrowolnej służby zasadniczej wliczany jest do okresu odbywania służby wojskowej i okresu zatrudnienia.
Zmianom na korzyść uległy również warunki rekrutacji i pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej, w tym korzystne rozwiązania dla pracodawców zatrudniających żołnierzy oraz m.in. atrakcyjniejsze uposażenie (aktualnie za zrealizowanie 2 dni szkoleniowych każdy otrzyma minimum blisko 716 zł netto). Kolejne zmiany dot. możliwości pełnienia TSW przez radnych, możliwości pełnienia tej formy służby w korpusie szeregowych do 60 roku życia oraz zachowywanie stopnia z innych służb mundurowych.

 

KAŻDY MOŻE ODWIEDZIĆ WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI!
Podobnie do poprzednich edycji w każdym dniu funkcjonowania WCR osoby, które nas odwiedzą będą mogły spotkać się z żołnierzami 18. Dywizji Zmechanizowanej (podległe jednostki z Białej Podlaskiej, Siedlec, Warszawy i Łomży) oraz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (14blp
w Hajnówce i 15blp w Dąbrowie-Moczydłach w gminie Szepietowo). Punkty promocyjne zostaną zorganizowane przed budynkiem Starostwa, natomiast przedstawiciele upoważnieni do przeprowadzania rozmów weryfikujących z kandydatami będą dostępni na I piętrze w sali konferencyjnej. Ze względu na uproszczone procedury, które wprowadza ustawa o obronie Ojczyzny, tym razem każdy, który nas odwiedzi będzie mógł zapoznać się z pełną ofertą i przejść postępowanie rekrutacyjne.

 

MOBILNE PUNKTY REKRUTACYJNE POPRZEDZĄ WCR!
Już od 13.09.2022 r. wojskowi rekruterzy odwiedzą najważniejsze urzędy oraz instytucje powiatu siemiatyckiego. W każdym takim Mobilnym Punkcie Rekrutacji (MPR) otrzymacie pełną informację
dot. nowych możliwości rozwoju w Wojsku Polskim jak również będziecie mogli wypełnić wszystkie formalności poprzedzające rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnej w tym złożenie wniosku o powołanie do danej formy służby wojskowej. Poniżej pełny harmonogram MPR – wybierzcie dogodne miejsce i dzień i spotkajcie się z naszymi rekruterami!

 

WIĘCEJ INFORMACJI:
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim
ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski
tel.: 261 398 073/072
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://wcrbielskpodlaski.wp.mil.pl
https://www.facebook.com/WCR.Bielsk.Podlaski
https://twitter.com/WCR_Bielsk_Podl
Godziny pracy: w poniedziałki od 7.30 – 18.00; od wtorku do piątku 7.30 – 15.30;
każda pierwsza sobota miesiąca 8.00 – 14.00.

 

wcr 2022 02 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek 2022