Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OSP Milejczyce

osp logo 01
Wirtualna wycieczka

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia
e-TV Bug

Liczba gości

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Doposażenie placu zabaw i boiska przy Zespole Szkół w Milejczycach

Beneficjent: Gmina Milejczyce

 

Cel operacji: Celem operacji jest podniesienie jakości życia mieszkańców Milejczyce oraz mieszkańców okolicznych miejscowości poprzez doposażenie placu zabaw i boiska sportowego znajdujących się na terenie Zespołu Szkół w Milejczycach. Operacja została zrealizowana na obszarze objętym LSR realizowaną przez lokalną grupę działania: Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu" z siedzibą w Drohiczynie.

 

Partnerzy: Zespół Szkół w Milejczycach, Firma Roboty Ziemne – Kulczakowicz Ryszard, Rada Rodziców przy Zespole Szkół, Ochotnicza Straż Pożarna w Milejczycach.

 

Opis zadania: Dzięki doposażeniu placu zabaw maluchy z gminy Milejczyce zyskają miejsce, w którym będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwie. Dzieci poznają nie tylko zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami.

Plac zabaw poprawi estetykę wsi i bezpieczeństwo bawiących się dzieci, a także będzie pełnił rolę centrum sportowo - rekreacyjne miejscowości. Doposażenie placu zabaw będzie służyć aktywnym działaniom użytkowników, jednocześnie swoim wyglądem i formą wkomponuje się do warunków otoczenia. Plac zabaw będzie bezpieczny, atrakcyjny, wszechstronnie rozwijający dzieci oraz ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców gminy Milejczyce.

Doposażenie boiska sportowego poprawi ofertę rekreacyjno-sportową skierowaną do mieszkańców gminy Milejczyce i przyczyni się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez mieszkańców, wpłynie na rozwój wsi pod względem rekreacyjnym oraz zaspokoi potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców. Zagospodarowanie tego terenu wpłynie na ożywienie wspólnych więzi społeczeństwa i wzmocni ich aktywizację, co wyrazi się w życiu wsi i gminy. Taki plac zabaw i boisko będą jedynymi tego typu elementami w najbliższej okolicy.

W wyniku poprawy infrastruktury możliwe będzie rozszerzenie oferty zajęć rekreacyjno-sportowych, propagowanie zdrowego trybu życia, zwiększenie atrakcyjności zajęć na świeżym powietrzu, a także promocja wśród środowiska lokalnego oraz integracja społeczności wiejskiej. Projekt obejmujący zakup i montaż wyposażenia do zabawy (plac zabaw i boisko) wpłynie na poprawę jakości życia ludności wiejskiej gminy Milejczyce.

Doposażenie miejsca do rozwijania aktywności społeczności lokalnej w formie placu zabaw i boiska sportowego, umożliwi rodzinom z dziećmi bezpiecznie i zdrowo spędzać popołudnia, czynnie wypoczywać i spotykać się. Plac zabaw i boisko sportowe wyposażone w profesjonalny sprzęt przyczynią się także do wzrostu atrakcyjności miejscowości pod względem turystycznym. Podniosą walory krajobrazowe oraz atrakcyjność gminy Milejczyce. Utworzenie bazy rekreacyjnej dla mieszkańców gminy i innych, stworzenie atrakcyjnej komunikacji placu zabaw i boiska sportowego, podniosą upowszechnienie kultury fizycznej i rekreacji. Doposażenie placu zabaw i boiska sportowego stworzy warunki do bezpiecznego i przyjemnego spędzania wolnego czasu przez rodziny z dziećmi. Mamy nadzieję, że nastąpi integracja dzieci i rodziców z różnych środowisk, nauka poprawnych i akceptowalnych społecznie zachowań poprzez zabawę, nauka szanowania wspólnej własności, a jednocześnie poprawa sprawności ruchowej poprzez zabawę i integracja rodziców poprzez wymianę doświadczeń i prace samopomocowe.

W ramach realizowanej operacji „Doposażenie placu zabaw i boiska przy Zespole Szkół w Milejczycach zakupiono następujące urządzenia tj. huśtawkę podwójną, ściankę wspinaczkową, bramki do piłki nożnej wraz z siatkami oraz materac do zeskoku.

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Przydatne odnośniki

pomoc prawna 02

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek logo 2019

Przydatne odnośniki

Stowarzyszenie

senior logo 2017

NSSD

ulotka int operator 2016 01
Decydujmy razem