Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

kas baner 03

OSP Milejczyce

osp logo 01
Wirtualna wycieczka

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia
e-TV Bug

Liczba gości

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Muzyczne pejzaże kulturowe w Milejczycach

Projekt realizowany w latach 2012/2013

Beneficjent: Gmina Milejczyce

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Milejczycach, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Milejczycach, "Junakor" Sławomir Waraksa Milejczyce

 

Opis zadań:

Operacja pt. "Muzyczne pejzaże kulturowe w Milejczycach" odbywać się będzie przy Zespole Szkół w Milejczycach. Będzie to jednodniowa impreza plenerowa, podczas której wystąpią zespoły wokalno - taneczne. Impreza będzie miała charakter wielokulturowy, tzn. że wystąpią zespoły prezentujące folklor białoruski, ukraiński, cygański. Podkreśli to wielokulturowy charakter Gminy Milejczyce i podniesie jej atrakcyjność pod względem oferty kulturalnej. Impreza będzie trwała 10 godzin (15.00-01.00) i zorganizowana będzie 21 lipca 2013 roku. Podczas imprezy wystąpią również zespoły lokalne i z gmin sąsiednich. Planujemy zaprosić w ramach współpracy z towarzystwami kultury białoruskiej i/ lub kultury ukraińskiej zespoły z zagranicy - Białorusi lub Ukrainy. Dzięki temu impreza będzie miała charakter międzynarodowy. W imprezie uczestniczyć będzie od ok. 500 do 1000 osób zamieszkujących teren LGD, jednak faktyczna liczba osób jest trudna do przewidzenia. Planujemy występy co najmniej 4 zespołów z Polski i jednego zagranicznego. Oprócz imprez i o charakterze muzycznym planowane są przedsięwzięcia towarzyszące imprezie, a mianowicie: wystawę rękodzieła ludowego przygotowaną przez partnera projektu - Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów z Milejczyc, wystawę lokalnych wyrobów spożywczych przygotowaną przez partnera z sektora gospodarczego - Firmę Junakor z Milejczyc, wesołe miasteczko dla dzieci (dmuchańce). Impreza będzie zabezpieczona i ochraniana przez profesjonalną firmę ochroniarską. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Przed imprezą zostaną rozwieszone plakaty i baner reklamujące imprezę. Impreza organizowana będzie pod patronatem lokalnych mediów, oraz patronatem honorowym Wójta Gminy Milejczyce. Planowanym rezultatem po zakończeniu imprezy, która mamy nadzieję będzie imprezą cykliczną, będzie podniesienie atrakcyjności Gminy Milejczyce pod względem turystycznym i kulturalnym. Zaspokojone zostaną potrzeby kulturalne okolicznej ludności. Oczywistym efektem tego typu działania jest integracja społeczeństwa. Dzięki imprezie mamy nadzieję, że Gmina Milejczyce będzie pozytywnie promowana, szczególnie pod względem wielokulturowości, która jest naszym atutem.

Platforma edukacyjna

wrotapodlasiazzielonym

Przydatne odnośniki

pomoc prawna 02

Wniosek o dowód

dowod 01

Dyżury aptek

apteki powiat

Przydatne odnośniki

Stowarzyszenie

senior logo 2017

NSSD

ulotka int operator 2016 01
Decydujmy razem