Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OSP Milejczyce

osp logo 01
Wirtualna wycieczka

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia
e-TV Bug

Liczba gości

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Zakup wyposażenia do Świetlicy Wiejskiej w Milejczycach

Beneficjent: Gmina Milejczyce

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Milejczycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Milejczycach

 

Opis zadania:

W ramach operacji "Zakup wyposażenia do Świetlicy Wiejskiej w Milejczycach" zakupiony zostanie niezbędny sprzęt sportowy, rtv, audio, oświetleniowy na dyskoteki, projekcyjny (projektor + ekran), meblowy oraz gry planszowe i rekreacyjne a także ozdoby i osprzęt okienny. Gmina Milejczyce jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie miejscem, leży w północno - wschodniej Polsce na terenie tzw. Zielonych Płuc Polski. W okresie dwudziestolecia międzywojennego Milejczyce przeżywały swój renesans przede wszystkim pod względem turystycznym. Niestety czas, historia i przemiany społeczno - gospodarcze sprawiły, że miejscowość straciła na swej randze. Obecnie w Milejczycach mieszka około 1000 osób, a w okresie letnim i czasie wolnym od nauki szkolnej przyjeżdża tu mnóstwo młodzieży, która nie ma atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu. Mieszkańcy Milejczyc na podstawie rozmów z lokalnymi władzami i kierownikami jednostek samorządowych stwierdzili, że nie ma tu miejsca gdzie można miło i atrakcyjnie spędzić czas. Dlatego postanowiliśmy Świetlicę Wiejską w Milejczycach wyposażyć w odpowiedni sprzęt, który zadowoli mieszkańców Milejczyc, Gminy Milejczyce i potencjalnych turystów. Chcemy utworzyć w jednym z pomieszczeń świetlicy amatorską siłownię (w całej gminie nie ma takiego miejsca) składającą się z następujących sprzętów: atlasu do ćwiczeń, orbitreku magnetycznego, roweru do ćwiczeń magnetycznego, hantli do ćwiczeń i ławeczki. Kolejnym celem jest zakup sprzętu audio i rtv (zakup telewizora) oraz oświetleniowego (chodzi o efekty oświetleniowe wykorzystywane podczas dyskotek), niezbędny w celu organizacji imprez - dyskotek, karaoke, małych imprez kulturalnych, występów amatorskich teatrów i kabaretów. Być może, że takie działanie wpłynie również na utworzenie działających przy świetlicy kół teatralnych, kabaretów czy zespołów wokalnych, co z kolei zintegruje mieszkańców i zaspokoi potrzeby kulturalne tubylców i potencjalnych turystów. W ramach niniejszej operacji chcemy również zakupić sprzęt rekreacyjny: stół do tenisa stołowego a także popularną grę stołową "Piłkarzyki" oraz gry planszowe dla dzieci i młodzieży (szachy, scrabble, monopoly). Budynek Świetlicy Wiejskiej w Milejczycach jest aktualnie remontowany (w najbliższym czasie będzie oddany do użytku), jednak dotychczas brak tam było jakiegokolwiek wyposażenia. Chcemy w ramach operacji zakupić także podstawowe sprzęty meblowe takie jak: stoły, krzesła, półkę, biurko, fotel biurowy, szafę biurową, a także osprzęt okienny: rolety okienne, firany i karnisze do firan. W świetlicy organizowane będą również projekcje filmów, prezentacje multimedialne, projekcje zdjęć itp. dlatego niezbędny jest też zakup sprzętu projekcyjnego w postaci projektora i ekranu.

 

Wyposażona Świetlica Wiejska w Milejczycach będzie atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla osób w różnym wieku, będzie to również jednostka kulturotwórcza w ten sposób zaspokoi potrzeby społeczne mieszkańców Gminy Milejczyce i potencjalnych turystów i podniesie jakość życia na terenie wiejskim. Zakupiony sprzęt zamontowany i złożony będzie przez mieszkańców Milejczyc w ramach pracy własnej ukazanej w zestawieniu rzeczowo - finansowym i opisie zadań. Cały sprzęt zakupiony do Świetlicy Wiejskiej w Milejczycach udostępniany będzie do użytkowania mieszkańcom Milejczyc, Gminy Milejczyce i potencjalnym turystom. Operacja pt. "Zakup wyposażenia do Świetlicy Wiejskiej w Milejczycach" realizowana będzie w LATACH 2012/2013

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Przydatne odnośniki

pomoc prawna 02

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek logo 2019

Przydatne odnośniki

Stowarzyszenie

senior logo 2017

NSSD

ulotka int operator 2016 01
Decydujmy razem