Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OSP Milejczyce

osp logo 01
Wirtualna wycieczka

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia
e-TV Bug

Liczba gości

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

MDP Milejczyce na Zlocie Młodzieży Pożarniczej na Białorusi

  W dniach 04-13 lipca delegacja z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Milejczyc w składzie: Aleksandra Oniśkiewicz, Julia Grzybowicz, Zuzanna Gierasimiuk, Katarzyna Bakunowicz, Magda Sawicka, wraz z opiekunem grupy Martą Aleksiejuk, brała udział w XVII Międzynarodowym Zlocie Młodzieży Pożarniczej, który odbył się w Gomlu na Białorusi.

 

mdp gomel 2019 01 

 

  W międzynarodowym spotkaniu udział brało 14 reprezentacji z: Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Bułgarii, Gruzji, Kirgistanu, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii, Ukrainy, Uzbekistanu, oraz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
  Głównymi celami międzynarodowego spotkania było m.in.: poszukiwanie nowych, innowacyjnych form pracy z młodzieżą związanych z ratownictwem medycznym, wodnym i wysokościowym, międzynarodowa współpraca między organizacjami, jak również patriotyczne i moralne wychowanie młodzieży.

 

mdp gomel 2019 02


  Program zlotu był bogaty. Podczas przedsięwzięcia zorganizowano liczne konkursy, m.in.: wizytka – artystyczna prezentacja swego kraju, rozwinięcie bojowe, sztafeta, konkurs na plakat o tematyce prewencyjnej, zawody z udzielania pierwszej pomocy, zawody z: ratownictwa wodnego, wspinaczkowe i zręcznościowe. W bieżącym roku w planie przedsięwzięcia pojawiły się nowe konkursy jak: ,,Festiwal Talentów”, gdzie każda z drużyn musiała przedstawić przynajmniej 2 reprezentantów, których zadaniem było zaprezentowanie swojego talentu (wokalnego, choreograficznego, recytatorskiego lub komicznego) oraz wielobój pożarniczy.

 

mdp gomel 2019 03


  Udział w międzynarodowym przedsięwzięciu dostarczył druhnom niesamowitych i pozytywnych emocji, oraz nowych umiejętności w sferze ratownictwa.   

  Wyjazdy na Białoruś to również świetna okazja do ćwiczenia języka – rosyjskiego oraz angielskiego, a także okazja do poznania rówieśników z innych krajów o takich samych zainteresowaniach.

 

mdp gomel 2019 06


  Wyjazd został zorganizowany dzięki życzliwość Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku oraz KP PSP w Siemiatyczach, która udostępniła samochód wraz z kierowcą do przewiezienia uczestników.

 

 

mdp gomel 2019 07

   źródło: KP PSP Siemiatycze

 

 

 

plbyua logo
przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Przydatne odnośniki

pomoc prawna 02

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek logo 2019

Przydatne odnośniki

Stowarzyszenie

senior logo 2017

NSSD

ulotka int operator 2016 01
Decydujmy razem