Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Gmina milejczyce na

face logo 21

Kampania informacyjna

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OSP Milejczyce

osp logo 01
Wirtualna wycieczka

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Przy siemiatyckim szpitalu powsyał mobilny punkt pobrań. Zrobią tam testy na obecność koronawirusa dla osób kończących kwarantannę!

  Na terenie SP ZOZ w Siemiatyczach powstał Mobilny Punkt Pobrań (MPP) do testów kontrolnych na obecność koronawirusa dla osób z powiatu siemiatyckiego (i nie tylko) przebywających na kwarantannie.

   Badaniu może poddać się osoba będąca w dwunastym dniu kwarantanny. Testy są bezpłatne – ich wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
  Na czas wykonania testu oraz na czas niezbędny, by dojechać do punktu pobrań i z powrotem, przepisy przewidują zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny. Mobilny Punkt Pobrań (MPP) znajduje się przy siemiatyckim szpitalu od strony lądowiska dla śmigłowców LPR. Punkt jest oznakowany tabliczkami informacyjnymi.
Dojazd do punktu pobrań może nastąpić wyłącznie własnym samochodem, który umożliwia przemieszczanie się osobie chcącej zrobić badanie, bez kontaktu z innymi osobami niż osoby wspólnie z nią zamieszkujące lub gospodarujące. Na wykonanie testu należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.
  Przed przyjazdem do MPP obowiązuje telefoniczna rejestracja pod numerem telefonu SP ZOZ tel. 500 652 680 w godz. 8.00-15.30 (7 dni w tygodniu).
Wymazy w Mobilnym Punkcie Pobrań pobierane są przez 7 dni w tygodniu w godzinach 11.00 – 13.00.
  We wskazanym dniu i godzinie pobrania wymazu osoba przebywająca na kwarantannie podjeżdża pod MPP samochodem, zatrzymuje się przed nim, nie wysiada z niego - uchyla szybę i czeka. Na podstawie dowodu tożsamości personel MPP weryfikuje tożsamość zgłaszającej się osoby, a następnie pobiera wymaz. Po  pobraniu wymazu samochód odjeżdża - informuje Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze.
  Wyniki badania będą możliwe do pobrania w Internetowym Koncie Pacjenta: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta.
  W przypadku dodatniego wyniku, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami.
  W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić daną osobę z kwarantanny.
  Jeżeli nie mamy możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, należy skontaktować się z sanepidem, który ma możliwość umówienia danej osoby na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

 

mobilny punkt kor 2020

   źródło: Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach

 

 

 

 

 

Rysunek1.ppng

przez internet baner

spis rolny 2020 modul

wrotapodlasiazzielonym
plbyua logo

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek 2021 logo